Gamybos valdymas ir ERP sistemos

Tikriausiai esate girdėję apie verslo valdymo sistemas. Gamybos valdymas panaudojant ERP sistemą yra analogiškas procesas. Kaip ir logistikos, paslaugų versle, tai ir gamyboje vyksta daug įvairių procesų. Norint juos valdyti reikia turėti įrankį, kuris geba kaupti ir analizuoti turimus duomenis. Taigi gamybos valdymas pasidaro itin aktualus procesas. Kaip veikia tokios valdymo programos? Pirmiausia, kad programa tinkamai veiktų ji turi būti tinkamai paruošta kiekvienai įmonei individualiai. IT specialistai analizuoja įmonės veiklą ir pagal atliekamus procesus programuoja būsimą valdymo programą. Aišku, kaip jau ne kartą minėjome IT bendrovėms nereikia iš naujo kurti programos. Kiekvienam klientui naudojama bazinė programa. Ji turi daug įvairių modulių, kurie priklausomai nuo verslo yra įdiegiami į programą. Specialistai taip pat atlieka įvairius pakeitimus ir paruošia programą darbui. Ar reikia specialiai apmokyti darbuotojus? Patirtis rodo, kad naujai įdiegus programą, reikia pravesti mokymus visiems įmonės darbuotojams. Mokymai trunka kelias dienas, kol darbuotojai gerai supranta, kaip reikia naudotis programa. Toliau vyksta testavimo laikotarpis ir įmonės darbuotojai praneša apie galimas problemas ar trūkstamas funkcijas. Užbaigus testavimo laikotarpį programa galutinai pritaikoma prie įmonės ir perduodama naudojimui.

Kiek kainuoja gamybos valdymo programos?

Programų kainos priklauso nuo įmonės dydžio ir norimų funkcijų, tačiau egzistuoja bazinės kainos, kurios svyruoja nuo kelių tūkstančių eurų iki keliasdešimties tūkstančių eurų. Kaip jau supratote tiksli programų kaina priklausys nuo programos sudėtingumo ir atskirų operacijų skaičiaus. Norėdami sužinoti kiek tiksliai kainuos programa rekomenduojame pasinaudoti paieškos sistemomis ir kelias minutes susirasite ne vieną IT bendrovę, kurios atlieka tokias paslaugas.

Ką reikia žinoti prieš perkant ERP sistemą?

Kaip jau ne kartą minėjome prieš perkant tokias programas reikia gerai suprasti kokiu tikslu jums reikalinga programa. Kodėl ji reikalinga? Jeigu negalite aiškiai ir paprastai atsakyti į klausimą, tada reikia suabejoti ar jums reikia tokios programos. Tos įmonės, kurios aiškiai žino ko joms reikia, gali kreiptis į IT bendroves ir įsigyti pilną paslaugų paketą.