Skolos ir darbuotojų atlyginimai

Kada įmonės būna skolingos? Ar reikia laiku išmokėti darbuotojų atlyginimus? Klausimų daugiau nei atsakymų, todėl šiandien bandysime išsiaiškinti ir rasti sprendimo būdus. Lietuvoje nėra naujiena, kad kokia įmonė nesugeba laiku mokėti atlyginimų. Tai problema kuri kamuoja net ir seniai dirbančias kompanijas. Kęstutis Juknis ir “Sandrauga” jau ne kartą yra kėlę klausimą, dėl kai kurių įmonių veiklos. Šiuo atveju labai sunku pasakyti, kodėl įmonė laiku nesumoka atlyginimų, kodėl susidaro skolos. Aišku, tai kompleksinė problema, kuri yra aktuali daugeliui verslų. Vienas pagrindinis problemos simptomas tai, kad nesugebama suvaldyti finansinių srautų. Juk atrodytų, kad jeigu viską darysite teisingai negali iškilti panašių problemų. Tačiau tai tik viena medalio pusė. Dažnai pasitaiko atvejų, kada įmonės tiesiog negauna apmokėjimų už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes. Retai būna situacijų, kada įmonė turi gavusi visus apmokėjimus, tačiau dėl vidinių problemų laiku neatsiskaito su savo darbuotojais. Tie, kas ne pirmą dieną dirbą, tikrai supranta, kad tokia problema egzistuoja. Yra nemalonu, kada atidirbus mėnesį nėra gaunamas atlygis. Tokiais veiksmais kompanijos gadina savo reputaciją ir sukuria daug problemų įmonės darbuotojams. Daugelis žmonių turi paskolų ar kreditų, kurie yra skirti jų namams, ar automobiliams. Negavus laiku apmokėjimo, negalima laiku sumokėti už kreditą, taip sukuriamos dar didesnės problemos. Darbuotojai patenka į užburtą ratą, kuriame sunku surasti norimą sprendimą.

Ar reikia laiku mokėti atlyginimus?

Norėdami rasti atsakymus panagrinėkime, kaip šis procesas vyksta užsienyje. Vienas geriausių pavyzdžių, tai Anglija. Šioje valstybėje atlyginimai mokami kiekvieną savaitę. Sistema sukurta žmonėms. Kada kiekvienas darbuotojas žino, kad penktadienį gaus algą, nereikia daug planuoti. Galima laisviau gyventi ir tuo pačiu savo išlaidomis skatinti ekonomikos augimą. Taigi, ar Lietuvoje turėtų būti įvestas kas savaitinis atlyginimų išmokėjimas? Klausimas, kuris susilaukia didelio palaikymo. Yra daugiau sakančių, kad reikia, nei tų, kurie nepalaiko tokios atlyginimų sistemos. Dabar kaip gaunasi. Darbuotojai dirba visą mėnesį. Sąžiningai kiekvieną dieną atlieka įvairius darbus, o mėnesio gale sužino, kad algos nebus. Reikės laukti. Juk visą mėnesį reikia gyventi. O jeigu dar auginami vaikai? Pridėkime ir įvairias nenumatytas išlaidas. Tokiu atveju pasidaro liūdna, kada matai eilinį straipsnį, kuriame darbdavys aiškina problemas, kurios neva tai sutrukdė jo geriems ketinimams. Aišku tik tai, kad kiekviena kompanija, turi užtikrinti, kad būtų laiku mokamas net ir mažiausias atlyginimas.

Kaip elgtis negavus atlyginimo?

Kiekvienas darbuotojas, kuris laiku negavo atlyginimo gali kreiptis į valstybines institucijas ir jose sulaukti atitinkamos pagalbos. Pirmiausia pasikalbėkite su darbdaviu ir išsiaiškinkite, kodėl nesate gavę apmokėjimo. Kur problema? Kartais iš tiesų pasitaiko trukdžių, kuriuos darbdavys skubiai išsprendžia ir su minimaliu vėlavimu atsiskaito su darbuotojais.