Spintos su stumdomomis durimis. Ką būtina žinoti?

Spintos ir montavimo subtilybės

Kiekviename name ar bute yra spinta, tad ji pirmiausia turi būti patogi ir talpi. Juk turime daug drabužių, kur visus sudėti? Profesionaliai projektuojamose spintose numatomos vietos įvairiems drabužiams. Talpioje spintoje susidėsite visus savo drabužius, o kas svarbiausia lengvai ir greitai galėsite juos pasiimti. Tad, kas svarbiausia kuriant naują spintą? Šios srities specialistai pradėdami naujos spintos projektavimą, gerai išmatuoja erdvės plotą, aukštį. Jeigu spinta montuojama nišoje tada svarbu, kad būtų atsižvelgta į spintos gylį. Ar bus patogu naudotis? Teko matyti naujai pagamintų spintų, kurios kasdieniniame naudojime nėra patogios. Taip, jose telpa daug drabužių, tačiau juos surasti – tikras iššūkis. Kaip jau supratote, suprojektuoti naują spintą nėra paprasta užduotis. Daug faktorių į kuriuos būtina atsižvelgti, norint sukurti ergonomišką baldą, kuris derėtų prie bendro interjero. Ko gero vienas iš svarbiausių aspektų, tai medžiagos iš kurių gaminami šie produktai. Rinkitės, tai kas kokybiška, ir ilgus metus džiaugsitės specialiai jums suprojektuota spinta.

Spintos nišoje. Kaip suprojektuojamos?

Kaip ir kiekvienas nestandartinis baldas, taip ir spintos nišoje pradedamos kurti nuo matavimo darbų. Specialistams svarbu žinoti tikslius nišos matmenis, kad galėtų gražiai įkomponuoti naują spintą. Esminis kriterijus, patogumas naudotis. Kartais klientai spintos nori ten, kur nišos erdvė yra gerokai per didelė ir nelabai tinka spintai su stumdomomis durimis. Tačiau dizaineriai ir baldų projektuotojai visada klientams pasiūlo geriausiai jiems tinkantį sprendimą. Praktiškai kiekvienoje erdvėje galima sukurti spintą, kuri bus ir ergonomiška ir derinsis prie viso kambario interjero. Kaip jau supratote, kad specialistai išmatuoja erdvės ilgį, plotį, aukštį, tada prasideda projektavimo darbai. Bendraujant su klientu išsiaiškinama kokių matmenų spinta reikalinga ir kokie drabužiai dažniausiai naudojami. Svarbu numatyti vietas įvairiems drabužiams. Dažniausiai naudojamiems drabužiams padaryti lengvai ir greitai pasiekiamas lentynas.

Kokios medžiagos geriausios spintos gamybai?

Tikriausiai žinote, kad spintos yra gaminamos iš LMDF plokščių ir komponuojamos su aliuminiu, stiklu, plastiku. Priklausomai nuo spintos dizaino – parenkamos medžiagos. Vieni klientai nori didelių veidrodžių, kiti foto vaizdo ar jų interjere esančių raštų, ornamentų. Galutinis dizainas visada derinamas su klientu, tad jus iš anksto žinote, kaip realiai atrodys jūsų spinta. Kaip ir virtuvės baldų gamyboje, tai ir gaminant spintas būtina naudoti tik kokybiškas medžiagas. Aliuminio konstrukcijos, slenkančių durų sistemos turi būti pritaikytos kasdieniniam naudojimui. Jeigu spinta montuojame vaikų kambaryje, reikia atsižvelgti į tai, kad vaikai ne visuomet moka tinkamai atidaryti spintos duris, tad visi mechanizmai turi būti tvirtesni ir pritaikyti naudoti vaikams.