Baldų pasirinkimas: kaip rasti geriausią variantą?

Būsto įrengimas – nemenka užduotis, kuri reikalauja daug laiko ir pasiruošimo. Daugeliui atrodo, kad didžiausią vargą patiriame atlikdami būsto apdailą, todėl pamirštama kita svarbi dalis – baldų pasirinkimas. Nuo jų priklausys jūsų namų jaukumas, funkcionalumas, jūsų pačių patogumas. Daugelis specialistų pritartų, kad renkantis baldus nereikėtų būti pernelyg šykštiems. Juk ne veltui sakoma, kad šykštieji moka du kartus. Jei norite, kad jūsų baldai būtų funkcionalūs ir ilgaamžiai, kokybiški „Baldita“ baldai ekspertai dalinasi keletu esminių patarimų, kaip rasti geriausią variantą.

Individuali ir masinė baldų gamyba

Pirmas dalykas, kurį reikėtų nuspręsti, jei jus domina baldų įrengimas namuose – ar norėsite juos gaminti, ar pirkti jau surinktus. Nors pagal individualų užsakymą gaminami baldai paprastai kainuoja kiek daugiau, jie tiksliai atitinka jūsų namų išplanavimą, poreikius ir asmeninį skonį. Taip pat galite patys pasirinkti aukštesnės kokybės medžiagas, todėl tokie baldai tarnaus ilgiau.

Jei visgi ieškote optimalesnio varianto kainos atžvilgiu, galite atsirinkti pagrindines erdves, kurių funkcionalumas jums itin svarbus, ir joms baldus gaminti pagal užsakymą, o likusioms erdvėms pasirinkti jau pagamintus baldus.

Žmonės dažnai ieško įmonių, kurios gamina virtuvės baldus, sako kokybiški „Baldita“ baldai ekspertai. Pasak jų, virtuvė reikalauja daugiausia investicijų, nes tai vieta, kurioje nuolat vyksta kokie nors darbai, todėl svarbu, kad baldai būtų kokybiški ir greitai nenusidėvėtų, pasižymėtų patogiu išdėstymu.

Namų stilius

Kai jau pasirinksite, kokių baldų norite – gaminamų pagal užsakymą ar masinės gamybos – juos rinkitės pagal bendrą namų stilių ir interjerą. Kartais tam tikri sprendimai atrodo dailiai tik interjero žurnalų viršeliuose, tačiau realybėje yra labai nepraktiški. Pavyzdžiui, nors šviesūs baldai ir atrodo gražiai, steriliai, jų priežiūra yra sudėtinga, ant tokių baldų matosi visos dėmės. Arba baldų parduotuvėse galite rasti puikiai interjere derančių sofų, bet jos nesitransformuoja ir neišsiskleidžia, todėl jūsų svečiai neturės kur pernakvoti. Taigi, labai svarbu baldus atsirinkti galvojant dviem žingsniais į priekį ir vertinant ne tik jų išvaizdą ar stilių, bet ir panaudojimą.