Nuo ko priklauso siuntinio kaina?

Kaip sužinoti, kokia bus siuntinio kaina pristatant jį nuo taško A į tašką B? Nepriklausomai nuo to iš kur siųsite siuntinį bei į kokią pasaulio vietą jį reikės pristatyti, vadovaudamiesi keletu taisyklių ir žinodami bazinius kainodaros principus, galėsite numatyti siuntimo kainas bei lengvai rasti pigiausią siuntimo būdą.

Visų pirma reikia apžvelgti siuntimo valstybės viduje, Lietuvos teritorijoje, kainas. Į siuntimo kainą įeina:

  • Siuntinio registravimas ir administravimas;
  • Transportavimas į rūšiavimo postą (ne visada vyksta);
  • Perrūšiavimas ir pakrovimas į nustatytu maršrutu vykstančio kurjerio transporto priemonę;
  • Kurjerio darbas;
  • Paštininko darbas arba paštomato išlaikymo bei įsigijimo kaina.

Visa tai jūs apmokate siųsdami siuntinį + kurjerio antkainis. Tiesa, didžiausią įtaką siuntos kainai turi jos svoris bei matmenys, nors dauguma kurjerių kompanijų labiau vertina pakuotės dydį nei svorį, todėl labiau apsimoka siųsti kuo talpiau. Lietuvos teritorijoje, pristatyti nedidelės apimties dėžutę gali kainuoti mažiau nei 2 eurai arba virš 10 eurų, jeigu siunčiate prioritetiniu būdu, reikalingas draudimas bei kitos, papildomos kurjerių paslaugos. Vėliau kainai įtakos turi dėžutės matmenys bei svoris, tačiau dauguma siuntinių kompanijų turi fiksuotus tarifus.

Siųsdami į užsienį turite įvertinti tai, kokiu būdu bus siunčiama prekė (oru, laivu, traukiniu, automobiliu) bei ar bus taikomi muitai. Jeigu siuntinys keliauja į EEE valstybių erdvę, bene visada siuntiniams muitai netaikomi (jeigu tai ne komercinis siuntinys), o kainos skiriasi nuo atstumo bei to, kaip greitai jis turi būti pristatytas.

Internete rasite daug kainų palyginimo paslaugų, kuriose pakanka įrašyti siuntimo vietą, pristatymo adresą ir gausite tikslius kainos pasiūlymus bei terminą, iki kurios dienos paketas bus pristatytas. Nepamirškite jį registruoti bei apdrausti (jeigu turinys vertingas) ir siuntinio kaina tikrai nebus didelė palyginus su tuo, kaip greitai ir saugiai jis pasieks gavėją.