Šilumos siurbliai ir ką reikia žinoti prieš juos perkant?

Šilumos siurbliai oras oras

Kiekvienais metais išgirstame naujienas, kad šildymo kainos didėja. Natūralu, kad pradedame ieškoti alternatyvių šildymo būdų. Šilumos siurbliai yra viena iš naujausių technologijų, kuri ženkliai sumažina šildymo išlaidas. Šie įrenginiai gali būti naudojami ne tik, kaip šildymo prietaisai, tačiau ir kaip kondicionieriai. Valdymas naudojant wi-fi, tai patogumas kiekvieną dieną. Tiesiog išmaniuoju telefonu nustatykite šilumos temperatūrą. Nereikia katilinės patalpos, malkinės ar užsiimti kieto kuro valymo darbais. Įmonės siūlo rinktis iš kelių populiariausių variantų:

  • Šilumos siurbliai oras oras
  • Šilumos siurbliai oras vanduo
  • Šilumos siurbliai gruntas vanduo

Prieš renkantis vieną iš variantų, rekomenduojame konsultuotis su šios srities specialistais. Būtina įvertinti jūsų namų plotą, esamą šildymo sistemą ir pastato apšiltinimą. Nuo visų parametrų priklauso, koks šilumos siurblys bus naudingiausias. Pagrindinė priežastis kodėl šilumos siurbliai populiarėja yra tai, kad jie net iki 30 % sumažina mėnesines šildymo išlaidas.

Šilumos siurbliai oras vanduo

Kaip pavadinimas nurodo, šie šilumos siurbliai naudoja ne tik orą, tačiau ir vandenį. Energijos pavertimas šiluma yra pagrindinė šilumos siurblio funkcija. Tokių įrenginių montavimas yra nesudėtingas. Pagrindinis aparatas yra nedidesnis nei standartinis šaldytuvas. Papildomai, lauke dar montuojamas antras įrenginys, kuris veikia tyliai, tad netrukdo aplinkiniams. Namo šeimininkas gali pasirinkti vietą, kur sumontuojama visa įranga. Visi darbai atliekami per vieną dieną, tad nusipirkus šilumos siurblį, greitai galite juo naudotis. Dažnai nauji klientai užduoda klausimą, ar šilumos siurblius reikia prižiūrėti? Priklausomai nuo šilumos siurblio gamintojo, modelio reikia keisti oro, vandens filtrus. Procesas nesudėtingas, tačiau naudingas jūsų sveikatai. Oro filtrai išvalo jūsų namuose esantį orą. Papildo nauju. Daugelis tokius šilumos siurblius parduodančių kompanijų, teikia ir garantinio aptarnavimo paslaugas. Praktika rodo, kad šilumos siurbliai retai genda, todėl retai naudositės specialistų paslaugomis. Galimybė įrenginį valdyti nuotoliniu būdų yra ypač patogi, tiems, kas daug keliauja. Išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu galite patikrinti ar įrenginys veikia, kokia temperatūrą yra namuose, o taip pat galite reguliuoti įvairius parametrus. Grįžtant namo iš anksto padidinkite temperatūrą, kad visos patalpos būtų šiltos jūsų sugrįžimui. Kai kurie šilumos siurbliai yra prijungti prie garantinio aptarnavimo centro, tad tik jam sugedus, specialistai atvyks ir atliks būtinus remonto darbus.

Šilumos siurbliai gruntas vanduo

Geoterminis šildymas, tai itin efektyvus šildymo metodas. Šilumos siurbliai gruntas vanduo veikia tokiu pačiu principu. Žemės energija paverčiama šiluma. Tie, kas turi didesnį žemės sklypą, gali įsirengti tokią šildymo sistemą. Ji yra dar naudingesnė, nes šildymo išlaidos sumažės kur kas daugiau. Aišku, visiems darbams reikalingos pradinės investicijos, kurios atsiperka per kelis metus.

Sužinokite daugiau apie šilumos siurblius šioje internetinėje svetainėje: www.kilma.lt