Buhalterinės paslaugos kaina. Kai maža ar kokybiškos paslaugos?

Buhalterines paslaugos kaina paprastai buna nedidelė mažoms įmonėms, kadangi buhalterines paslaugos yra teikiamos labai daug apskaitos imoniu. Finansų rinkoje vyrauja nemaža konkurencija, todėl norint kiekvienai buhalterinei įmonei gauti užsakymą tenka mažinti paslaugų kainą. Žema kaina ne visada reiškia nekokybiškas paslaugas, bet turbūt kiekvienas yra susiduręs su nekompetetingu buhalterijos tvarkymu. Todėl pradžioj manau reikėtų atsakyti į klausimą nuo ko priklauso buhalteriniu paslaugu kaina ir kiek kainuoja buhalterio paslaugos.

Buhalterinės paslaugos kaina

Buhalterinės paslaugos kaina priklauso nuo daug veiksnių, tokių pirkimo dokumentų skaičius, pardavimo dokumentų skaičius, ar įmonė yra pvm mokėtoja ar ne, ar įmonėje yra lizinguojamų automobilių ar įmonės darbuotojai keliauja į komandiruotes ar turi daug trumpalaikio ir ilgalaikio turto ir kt. kriterijų. Todėl kiekvienai įmonei buhalterinės paslaugos kaina yra skirtinga priklausomai nuo begalės kriterijų. Norint sužinoti už kokią kainą paslaugos bus atlikto geriausia yra kreiptis į buhalterinė imone ir klausti tiesiogiai. Skirtingos apskaitos įmonės taiko skirtingus tarifus ir galite gauti už tas pačias paslaugas skirting galutinę kainą. Todėl geriausia dėl kainos kreiptis į kelias ar net keliasdešimt skirtingų įmonių ir išsirinkti labiausiai patikusę įmonę ir su ja sudaryti buhalterinių paslaugų teikimo sutartį.

Efektyvumas teikiant paslaugas

Kai kurios įmonės gali taikyti mažą buhalterinės paslaugos kaina, todėl, kad turi efektyvų paslaugų teikimo procesą. Dažniausiai tokie procesai apima ir nemažą savitarnos paslaugų dalį. Dažnai patys klientai norėdami gauti geresnę kaina už paslaugas turi susivesti pirminius dokumentus patys. Pirminiai dokumentai dažniausiai būna pardavimų dokumentai, pirkimų dokumentai, banko pavedimai, čekiai ir kt. Taip pat kai kurios įmones perka skaitmenizavimo paslaugas, kurios gali nuskaityti kliento dokumentus ir juos sukelti į kompiuterį automatiškai taip sumažinant darbo naštą buhalteriui. Tačiau kai kurios įmonės siūlo žemas paslaugas neturėdamos jokio optimizuoto proceso, kuris galėtų užtikrinti tiek žemą buhalterinės paslaugos kaina tiek kokybę atliekant visas paskirtas buhalteriniu paslaugų įmonei užduotis. Tokiais atvejais dažniausiai kenčia apskaitos paslaugų pirkėjas. Klientas tokiais atvejais moka žemą buhalterinių paslaugų kainą tačiau nukenčia, nes negauna tinkamai atliktų darbų. Buhalterinės paslaugos dažniausiai buna atliekamos atsainiai, nes norima taupyti ant kiekvieno dalyko, o kartais buhalterijos paslaugos yra net ir apleidžiamos, taip įmant pinigus už paslaugas, bet nieko nedarant.

Tinkamos įmones pasirinkimas

Galiausiai žinodami visus kriterijus pagal kurios yra nustatoma buhalterinės paslaugos kaina galima bandyti pasirinkti, kas teiks buhalterine apskaita. Patarčiau vengti įmonių, kurios yra tik pradėjusios veiklą, nes tokiu atveju rizikuojate tiesiog, kad apskaitos įmone neturės reikiamos patirties atliekant buhalterines paslaugas, bei trūks bendravimo su klientu įgūdžių. Taip pat renkantis buhalterine imone svarbu pasidomėti klientais, kuriems jau įmonė atlieka paslaugas. Reiktų pasiteirauti ar jų esami klientai yra patenkinti teikiamų paslaugų kokybę ir kainos santykiu. Jeigu dauguma klientų yra patenkinti, tai tik sustiprina pasitikėjimą buhalterinių paslaugų teikėju. Jeigu dauguma atsiliepimų yra neigiamų, tada vertėtų susimąstyti ir išsiklausynėti visų esamų kientų, kokios problemos kyla bendradarbiaujant, jei problemos istikrujų rimtos, tokią įmonę reikėtų apeiti ir pagalvoti apie kitos buhalterinės įmonės pasirinkimą.

 

Jugma

8 657 64300

Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308

info@jugma.lt

jugma.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *